Як щоденно економити гроші для погашення Вашої заборгованості?

19.05.2017

Перш ніж ставити питання «Як економити гроші?», слід визначити мету накопичення – це стане переконливою мотивацією. Насправді процес економії і накопичення грошей не надто складний. Головне - чітко окреслити коло того, чим ви готові пожертвувати заради майбутніх перспектив. І розділити всі витрати на необхідні і надмірні, знаходячи статті бюджету, здатні дати непогану надбавку до накопичень

Мета - економія грошей для позбавлення від боргових зобов'язань.

Поради:

1. Створіть щоденний приріст грошей 

Зробіть так, щоб ваші накопичення зростали щодня. Найпростіший спосіб – використовувати скарбничку, до якої ви будете щодня складати певну суму коштів. Можна почати з малого – наприклад, з 20 гривень. На початковому етапі важливо виробити у себе звичку. Коли ви звикнете і будете вже щодня, не замислюючись, поповнювати скарбничку, можна поступово збільшувати суму. Важливо: звичка у людини формується близько 3-х місяців.

2. Відкладайте 20% ваших доходів та неочікувані премії

З усіх грошей, що ви отримуєте, витрачайте не більше 80% і відкладайте 20%. Щоразу, коли у вас з'являються гроші, відкладайте від суми п’яту частину і в жодному разі не витрачайте відкладені гроші. Ви здивуєтеся наскільки ефективний такий метод.

3. Складіть бюджет і ведіть облік витрат

Складіть домашній бюджет. У зручному для вас форматі фіксуйте усі покупки та витрачені на них суми. Таким чином ви зможете з'ясувати, які статті постійних витрат є найсуттєвішими і які можливо оптимізувати.

4. Дайте собі час обміркувати покупку

Завжди зберігайте чеки та етикетки на товарах, які купуєте. Дайте собі 2-3 дні на обдумування доцільності покупки. Якщо ви переконаєтеся в тому, що куплений товар вам не потрібен – зможете швидко його повернути і заощадити.

5. Здійснюйте покупки через інтернет 

Інтернет відкриває перед нами багато можливостей. Абсолютно будь-який товар може бути придбаний вами без особливих зусиль, а також ви зможете значно заощадити на вартості покупки. Крім того враховуйте, що ви економите такий дорогоцінний ресурс як час. Не менш важливою перевагою є і сам асортимент. В інтернет-магазині вибір набагато ширший, до того ж ви одразу маєте можливість ознайомитися з детальними характеристиками товару, відеооглядами і відгуками інших покупців.

6. Економте на житлі

Встановіть вдома лічильники на газ і воду. Користуйтеся енергозберігаючими лампами та альтернативними джерелами тепла і не забувайте вимикати світло в квартирі, коли воно вам не потрібне. Не соромтеся користуватися пільгами, які вам належать за законом.

7. Заощаджуйте на пальному

Підрахуйте ваші щомісячні витрати на пальне і порівняйте із сумою, яку ви могли б витрачати при пересуванні громадським транспортом. Висновок очевидний: ви можете заощадити не тільки гроші, але і час! У метро не буває заторів. Використовуйте право на пільги та не забувайте про проїзні квитки, які також дозволяють істотно економити.

8. Використовуйте знижки

Придбання одягу та інших необхідних речей на розпродажах – чудовий спосіб заощадити. Подібні заходи пропонують безліч цікавих і таких необхідних товарів за дуже вигідними цінами. Але знайте міру: завжди купуйте заплановану річ, не піддавайтеся на хвилинні слабкості та імпульси.

9. Позбавляйтеся від непотрібних речей

Існує безліч способів швидко і з користю позбутися непотрібних вам речей - дитячий одяг, з якого так швидко виріс ваш малюк, та інші дитячі товари, старі меблі, непотрібна техніка, туфлі, що виявилися замалими, хоча при покупці були в самий раз і таке інше. Велика кількість онлайн-платформ для публікації безкоштовних оголошень, таких як OLX, допоможе вам продати будь-що, без особливих зусиль заробити кошти та звільнити місце в будинку.

10. Заощаджуйте на мандрівках та відпочинку

Ніхто не каже, що відпочивати не потрібно. Потрібно, обов'язково! Просто обирайте варіанти із правильним бюджетом. Існує чимало незатратних способів відпочинку: виїзд на природу з друзями, піші походи, пікніки біля озер, прогулянки в парках, безкоштовні виставки та інші заходи тощо. Якщо ви все-таки зважилися на поїздку, пам'ятайте: якщо вивчити все заздалегідь і підготуватися, ви зможете істотно заощадити. Оплата житла за 6 місяців і не в сезон, придбання квитків завчасно буде коштувати в рази менше для вашого гаманця.

11. Навчіться економити на шкідливих звичках

Киньте палити, часто вживати алкоголь, харчуватися у фаст-фудах і вживати продукти швидкого приготування. Це не лише шкідливо, а й дорого. Ведіть здоровий спосіб життя і краще займіться спортом. Таким чином ви не тільки заощадите кошти, але і поліпшите стан здоров'я, що дуже важливо в наш час.

Щоденні маленькі кроки наближають вас до мети!

Не забувайте їх робити - і ви досягнете бажаного!

Адже це дуже просто!

Розрахувати економію від найпопулярніших «пожирачів» грошей можна за допомогою «Калькулятора економії».